Tag dig (jer?) sammen, 22 Skammelsen #politik
På TV2s hjemmeside roder "22 Skammelsen" rundt i om det er 1106, 174 eller 942 dage siden Lars Løkke sidst var på talerstolen i Folketinget.
Helt ærligt, selv hvis det er det laveste af de tre tal, er det så ikke mere relevant at kigge på hvorfor lederen af oppositionen(?) er så sjældent på talerstolen?
Er det fordi den ingen betydning har? Er det fordi tingene foregår andre steder? Er det fordi han har travlt med alt muligt andet?
Langt mere interessant end om det lige er det ene eller det andet tal.
Kommentér
Hvordan, meget detaljeret…
For at undgå kommentar-spam er der mange websites der kræver at man udfylder en CAPTCHA, eller logger ind med en konto hos et firma som
Twitter,Facebook, Google eller endda Microsoft GitHub.Jeg har valgt en mere gammeldags måde at undgå spam på.
For at tilføje en kommentar, skal du:
kammeratadam.dk
på port1119
med nntps (nntp over TLS).lantern.kammeratadam
og sende et svar til artiklen.¹ Som for eksempel Thunderbird, Pan, slrn, tin eller Gnus (indbygget i Emacs).
Eller du kan udfylde denne formular: